Zapraszamy serdecznie do Jastrzębiej Góry plażowej stolicy Polski położonej na wysokim klifie wśród pięknych leśnych terenów Parku Krajobrazowego.
Plaża z jednej strony szeroka piaszczysta z drugiej wąska i kamienista, wejście na plażę w jednej części strome, klifowe, a z drugiej zaś płaskie i łagodne.
To jeden z wielu polskich kurortów, ale jedyna najbardziej na północ wysunięta miejscowość w Polsce, której tradycje sięgają okresu międzywojennego. Pierwsze domy powstały w latach 20-30 XX wieku willa Grzybek, Bałtyk, Mewa, Kaszubka oraz nasza Patria.
Na samym początku dzisiejsza Jastrzębia Góra nazywana była przez Kaszubów "Pilicą" co w ich języku znaczy jastrząb. Nazwa dzisiejsza przyjęła się dopiero w roku 1920 i pochodzi od niemieckiego słowa "Habichtsberg" co w dosłownym tłumaczeniu znaczy Jastrzębia Góra.
Do l939 r. Jastrzębia Góra była ulubionym miejscem, wypoczynku zamożnych warszawiaków i gości zagranicznych.
Po wojnie Jastrzębia Góra znacznie się rozbudowała powstało wiele ośrodków wypoczynkowych oraz pensjonatów.
to najbardziej rozrywkowe miejsce w Jastrzębiej Górze tędy można dojść do punktu widokowego oraz zejść na plażę.
jedna z najstarszych latarnii polskiego wybrzeża przy latarni znajduje się Muzeum Latarnictwa Morskiego oraz rezerwat przyrodniczy „Przylądek Rozewski”
serwuje się tutaj najsmaczniejsze i najpiękniejsze drinki bezalkoholowe i alkoholowe w postaci małych arcydzieł swiata. Będąc w Jastrzębiej po prostu musisz tu zajrzeć.
jest to wąwóz, którego zbocza porastają ponad stuletnie drzewa
znajduje się w najdalej na północ wysuniętym punkcie Polski to obelisk, którego zakończenie stanowiła kula z orłem wznoszącym skrzydła do lotu. W 1939r. hitlerowcy zdjęli z obeliska orła i wywieźli, tablicę obelisku udało się przechować. Po II wojnie światowej tablica wróciła na miejsce ale poszukiwania orła nie przyniosły rezultatów, dopiero w 1996r. dzięki staraniom Towarzystwa Miłośników Jastrzębiej Góry orzeł został odrestaurowany i nastąpiło uroczyste odsłonięcie.
powstał dzięki fascynacji właścicieli do whisky koneserzy tego trunku będą czuli się tutaj jak w Raju , bowiem Dom Whisky skupia w swoich zasobach ponad 2000 butelek whisky z całego świata to jak mała Szkocja w Polsce. Odbywają się tu liczne szkolenia, prezentacje i degustacje dziś to właściciele przekazują zdobytą wiedzę jak powstaje whisky, z czego się ją wyrabia, jak dojrzewa, jak powinna być podawana. W 2014 roku odbył się tutaj I Festiwal Whisky każda następna edycja odbywa się w ostatni weekend sierpnia.
Jastrzębia Góra dzięki swojej dogodne lokalizacji pozwala cieszyć się nie tylko atrakcjami samego miasta, ale również okolic. Bliskość takich miast jak Jastarnia (30 km) , Hel (43 km), Puck (17 km) czy Trójmiasto (55 km) to tylko dodatkowy atut.
Można odwiedzić Muzeum Motyli, Hallerówka Oddział Muzeum Ziemi Puckiej, warto również wejść na Wieżę Widokową z panoramą na miasto, morze oraz Półwysep Helski i Zatokę Pucką.
Warto także wybrać się do Swarzewa, żeby miło spędzić czas w rodzinnym parku zabaw do Labiryntu w Polu Kukurydzy.
Wielką przygodę można przeżyć odwiedzając Puck w maju. Od kilkunastu już lat w Pucku organizowane są zawody połowu belony zwane Belonadą. Drużyny wędkarskie wypływają na połów łodziami, złowione belony są ważone i mierzone, by zwycięskie puchary mogły trafić we właściwe ręce. Belona to ryba o charakterystycznym wydłużonym kształcie ze szczękami przypominających dziób o długości od 30 do 60 cm, ciekawostką jest zielonkawa barwa ości które w ciemnościach świecą zielonkawym światłem, co świadczy o dużej zawartości fosforu. Jedynie w okresie tarła ryba podchodzi do brzegów Zatoki Puckiej, gdzie jest odławiana i w miejscowych punktach gastronomicznych można spróbować smacznego chudego mięsa tej bardzo sezonowej ryby. W Pucku warto też zwiedzić rynek oraz średniowieczną Farę, Muzeum Ziemi Puckiej, molo i port jachtowy.
Skansen Fortyfikacji to ciekawa pozycja na mapie którą warto zobaczyć. Fortyfikacje wybudowane w roku 1939 w trakcie przygotowań granic II Rzeczypospolitej do obrony przed atakiem hitlerowskich Niemiec
Fokarium znajdujące się na ul. Morskiej to ciekawa pozycja dla wszystkich wielbicieli morskich zwierząt. Fokarium składa się m.in. z kompleksu trzech basenów hodowlanych w których można podziwiać foki szare
Znając już wszystkie atrakcje Jastrzębiej Góry i okolic takich jak Władysławowo, Swarzewo, Jastarnia czy Hel warto wybrać jeden z naszych aparatamentów i zarezerwować swój termin już teraz.